05
03

Şirket Verileriniz Güvende mi?

  • 2016-03-05
  • 2502 Gösterim

Dijital ortamlarda muhafaza edilen değerli verilerinizin önlemini almadığınız takdirde ise dijital ortamlardaki kasalarınız kötü amaçlı kişilerin eline geçebiliyor.

Dijital çağda yaşadığımız için artık şirketlerin en değerli varlıkları veriler oluyor. Eski zamanlarda fiziksel kasaların gördüğü değer ve korunmaları için gösterilen çaba artık veriler için gösteriliyor. Dijital ortamlarda muhafaza edilen değerli verilerinizin önlemini almadığınız takdirde ise dijital ortamlardaki kasalarınız kötü amaçlı kişilerin eline geçebiliyor.

İçinde bulunduğumuz teknoloji çağının tehlikesi olarak gösterilen bu durum sanal ortamlarda Hacker’ların kişi ve kurumlara ait bilgisayarlara sızarak, şirketin maddi kaynakları ile birlikte tüm değerli verilerine ulaşmalarına yol açıyor. Verilerinizi depoladığınız sistemlere izinsiz bir şekilde sızan siber korsanlar şirketinize ait olan ve saklanması gereken gizli bilgilerinize ulaşabiliyorlar.

Bu durumun önüne geçebilmek için ise özellikle köklü şirketler artık bu iş için ciddi bir bütçe ayırarak veri güvenliklerini sağlamaya çalışıyorlar. Güvenlik yazılımları ve veri kurtarma yazılımları için ayrılan bu bütçenin geri dönüşü ise paha biçilemez bir değerde oluyor. Güvenlik önlemlerinizi aldığınız zaman Hacker gruplarının saldırılarını bloke etmeyi başardığınız için maddi ve manevi açıdan avantajlı duruma geçmiş oluyorsunuz.

Gerekli önlemleri almadığınız takdirde gün boyunca milyonlarca bilgisayarı izinsiz bir şekilde kontrol eden büyük Hacker grupları internet üzerinden sizin verilerinize diledikleri gibi ulaşabiliyorlar. Şirketinize ait gizli kalması gereken verilerin yabancıların eline geçmesi ise iş ilerleyişinizin aksamasına yol açabiliyor.

Şirketlerde Veri Güvenliği Nasıl Sağlanmalı?

Sanal saldırılardan ve kötü amaçlı yazılımlardan korunabilmek için üst düzey güvenliğinizi sağlayabilmek adına ilk önce veri merkezinizi gerekli güvenlik yazılımları ve personelleri ile donatmalısınız. Şirketinizdeki bir bilgisayardan tıklanan bağlantıdan bile büyük kayıpların meydana gelebileceğini asla unutmadan hareket etmeli ve personellerinizi güvenlik konusunda her zaman bilgilendirmelisiniz.

Gerektiği takdirde bütçenize uygun çözümlerden yararlanarak veri kayıplarını önleyebilen ve kaybolan verilerinizi geri getiren veri kurtarma yazılımlarını da satın almalısınız. Bizler bu noktada Tahlis firması olarak almış olduğunuz tüm güvenlik önlemlerine rağmen verilerinizi kaybetmeniz durumunda sizlere veri kurtarma adına pratik çözümler sunuyoruz.

Her seviyeden bilgisayar kullanıcısının kurulumdan sonra pratik bir şekilde kullanabileceği veri kurtarma yazılımımızı kullanarak şirketinizin kaybolan değerli verilerini kalıcı olarak geriye getirebilirsiniz. Veri kurtarma yazılımımız Windows Mac ve Linux işletim sistemlerinin tamamında çalışmaktadır ve ayrı ayrı bu işletim sistemleri için programımıza sahip olmanıza gerek yoktur.