Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Disk veya bölüm  RAW formatına dönüştüğünde bunun iki sebebi olabilmektedir.

1- Bölümleme Tabloları ve Dosya Hasarı :  Diskin kullanmış olduğu dosya sistemine ait (NTFS,FAT, Ext, HFS vs.) dosyalardan bazıları bozulduğunda veya silindiğinde RAW formatına dönüşebilir. Bu tür durumlarda Tahlis™ % 100 e kadar veri kurtarma yapabilir*. 
2- Diskte Oluşan Okuma / Yazma Hataları ve Bad Sectörler  :  Disklerde zamanla oluşan bad sectörler veya Okuma Yazma kafalarında oluşan hatalar da diskinizin RAW formatına dönüşmesine yol açabilir. Bu tür durumlarda Tahlis™ de dahil hiçbir yazılımın kullanılması tavsiye edilmez. Sorumluluk tamamen size aittir.  Tüm veri kurtarma yazılımları bu tür arızalı disklerde veri kaybının artmasına yol açabilmektedir. 

Bu yüzden bu tür yazılımları kullanmadan önce mutlaka S.M.A.R.T  okuyan yazılımlar ile (Tahlis™ , HDTune vb. ) diskinizin sağlık kontrolünü yapınız.
Bu mümkündür. Fakat başarı oranını etkileyecek en önemli faktör sonradan yazılan dataların (işletim sistemi dosyaları ve kullanıcı dosyaları) kurtarılmak istenen datalar ile diskte aynı sektörlere denk gelmemiş olmasıdır.
Diski kesinlikle biçimlendirmeyiniz. Bu veri kurtarma başarı oranınızı en üst seviyede tutacaktır. Yinede biçimlendirme yapıldıysa  data yüklenmemeli ve işletim sisteminize uygun  Tahlis™ versiyonu ile tarama yaparak kurtarma gerçekleştirilmelidir.
Tahlis™ gelişmiş kurtarma yetenekleri ile yeniden bölümlenmiş disklerde komple bölüm (partition ) kurtarma yeteneğine sahiptir. Türkçe sihirazdaki yönergeleri takip ederek kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
Hayır. Bu yazılım sadece harici veri depolama aygıtları ile uyumlu olarak çalışmaktadır.
Kurtarılması istenen datalar işlemtim sisteminin yüklü olduğu bölümde ise Tahlis'i  farklı bir bölüme veya harici diske kurmanızı öneririz. Bu tür vakalarda internet bağlantısı dahil kesilerek aktif bölüme arka planda windows update gibi işlemlerin yapılması engellenerek tam güvenlik sağlanmalıdır.
Fakat kurtarılması gereken datalar işletim sisteminin  kurulu olduğu bölümde değil ise bilgisayar kullanımında herhangi bir mani yoktur. 
Genel mantık kurtarılması gereken yere data yazılmasına mani olmak olmalıdır her zaman.
Evet Tahlis™ CD ve DVD lerden veri kurtarma yapabilirsiniz.
Akıllı telefonlarınızdaki resim dosyalarını geriye getirebilmeniz için resimlerinizin harici bir hafıza kartında depolanıyor olması ve depolandıkları bu hafıza kartlarından silinmiş olmaları gerekmektedir.
Satın alma sonrasında mail adresinize gönderilen lisans kodunuzu aktif etmeli ve oluşturulan şifreyi program arayüzüne yapıştırarak aktivasyonu tamamlamalısınız. Size gönderilmiş olan lisans kodunun aktivasyon işlemlerini https://www.tahlis.com/aktivasyon adresindeki 3 kolay adımı takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.